Wydarzenia - Spółdzielnia Mieszkaniowa MICHAŁ

FOLLOW
logo smmichał
SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "MICHAŁ"
ZARZĄDCA NIERUCHOMOŚCI
logo smmichał
logo smmichał
Spółdzielnia Mieszkaniowa
MICHAŁ
Przejdź do treści

Wydarzenia


Konkurs Moje Wakacje w Obiektywie 2015r. - wspomnienia
     
Jedno z najbardziej oczekiwanych rozstrzygnięć konkursów SM „Michał” to właśnie „Moje Wakacje w Obiektywie”. Nasi wytrwali fotografowie niecierpliwie oczekują rezultatów. Jak co roku, nie było łatwo wybrać zwycięzców spośród wielu nadesłanych zdjęć. Komisja ds. Kultury i Sportu działająca przy Radzie Nadzorczej naszej Spółdzielni już 19 października uporała się z tym karkołomnym zadaniem. Posiedzenie Komisji odbyło się w składzie: Wilhelm Iwanecki, Jan Zagórski, Henryk Bazan, Marceli Giza, Jarosław Romanowski oraz osoby zaproszone: Stefan Termin, Adam Sierant, Marian Kazuch. Podczas obrad omówiono i sprawdzono wszystkie dokumenty związane z nadesłanymi pracami fotograficznymi, były to zgłoszenia oraz oświadczenia o autorstwie prac. Przyjęto do konkursu 59 prac fotograficznych o tematyce wakacyjnej. Przez głosowanie Członkowie Komisji wyłonili finalistów: I miejsce - zdjęcie nr 30a – autor Jan Jabłoński, II miejsce - zdjęcie nr 37a – autor Klaudia Kamińska, III miejsce - zdjęcie nr 41a – autor Łukasz Kamiński. Serdecznie gratulujemy zwycięzcą oraz wszystkim uczestnikom! Ideą konkursu jest pokazanie, w jaki sposób okiem naszych reporterów – amatorów można ciekawie spędzić wakacje, a raczej co pięknego i/lub ciekawego można uwiecznić aparatem. Mogą to być wspomnienia o tematyce wycieczkowej, jak i ujęcia z wakacji w mieście lub na działce. Ograniczeniem dla podjętej tematyki zdjęć jest jedynie wyobraźnia fotografujących. Pomysłowość na najciekawsze zdjęcia pozostawiamy zatem autorom fotografii. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków udziału w konkursie w roku 2016.
Organizatorem konkursu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „MICHAŁ”.
Lista zasad i warunków, które obowiązują w konkursie „Moje wakacje w obiektywie 2016”:
1. Należy być mieszkańcem naszej Spółdzielni.
2. Prace fotograficzne w ilości (maksymalnie 5 zdjęć dla jednego imiennego zgłoszenia) ze wspomnień wakacyjnych należy przesłać w wersji elektronicznej na adres redakcyjny: redakcyjnalinia@interia.pl  z podaniem danych personalnych oraz krótkim opisem fotografii (w przypadku osób niepełnoletnich prosimy podać dane rodziców lub opiekunów oraz zgodę na udział niepełnoletniego).
3. Ważnym elementem jest wyrażenie oświadczenia, iż jest się autorem nadesłanej pracy fotograficznej oraz wyrażenie zgody na publikację prasową na łamach gazety oraz strony internetowej SM „MICHAŁ”.
4. Czas trwania konkursu: od 1 lipca do 30 września 2016r.
5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec października, a finalistów wyłonią członkowie Komisji ds. Kultury i Sportu wraz z Radami Osiedlowymi.
6. Wiek uczestników jest nieograniczony.
7. Nagrody zostaną ustalone przez komisję ds. Kultury i Sportu w najbliższych miesiącach i podane do wiadomości uczestników.
* Prosimy o nienadsyłanie prac o tematyce politycznej jak i wulgarnej, ponieważ nie będą one brały udziału w konkursie.
Nagrody, jak co roku, będą atrakcyjne dla amatorów fotografii, gdyż zgodnie ze zwyczajem przyjętym w poprzednich edycjach, muszą być związane z tym pasjonującym hobby. Dodatkowo, najciekawsze prace zostaną opublikowane w gazecie spółdzielczej oraz na stronie internetowej! Zapraszamy do zabawy i życzymy dużo wakacyjnego uśmiechu!!!


„ŚWIĄTECZNY BAL PRZEBIERAŃCÓW DLA DZIECI”
Dokładnie 12 grudnia 2015 roku, w michałkowickim Zameczku, odbyła się piąta już edycja balu dla dzieci. Impreza trwała od godz. 11:00 – 14:00. Mieszkańcy naszej Spółdzielni przybyli licznie wraz ze swoimi pociechami. Całe wydarzenie okraszone było magią gier i zabaw dla najmłodszych oraz aurą zbliżających się Świąt. Podobnie jak w zeszłym roku, frekwencja przybyłych gości była imponująca. Świąteczny Bal przebierańców zwany jest również mikołajkowym. Powodem jest oczywiście obecność św. Mikołaja, który dostarczył dzieciom wiele uśmiechu. Każdy mógł także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wyjątkowe atrakcje i dobrą zabawę zapewniała w tym roku profesjonalna grupa animatorów. Nie zabrakło także słodkich podarunków i drobnych upominków. W tym dniu każdy był zwycięzcą.Jak co roku, inicjatorami i głównymi organizatorami byli Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Komisja ds. Kultury i Sportu. Otwarcia tej niezwykle wyczekiwanej imprezy dokonali Robert Kochanek – Wice Prezes Zarządu oraz Wilhelm Iwanecki – przewodniczący Komisji ds. Kultury i Sportu. Na tę okoliczność zaplanowano także wręczenie bonów SODEXO laureatom konkursów „Spółdzielnia w kwiatach” oraz „Moje Wakacje w Obiektywie”. Należy w tym miejscu uhonorować przybyłych zwycięzców – i tak w ramach konkursu fotograficznego przybyli i odebrali nagrody: Pan Jan Jabłoński (1-sze miejsce), Pani Klaudia Kamińska (2-gie miejsce) oraz Pan Łukasz Kamiński (3-cie miejsce). Z kolei, w związku z konkursem Spółdzielnia w kwiatach, na najładniejszy balkon lub przydomowy ogródek, nagrody przybyli odebrać: Pani Grażyna Piśniak (Żeromskiego) oraz Pan Eugeniusz Korolczuk (Lipowa). Pozostali wygrani odebrali swoje nagrody w biurze podawczym Spółdzielni przy ul. Wieczorka. Po odebraniu serdecznych gratulacji, w rozmowach z laureatami dało się słyszeć słowa aprobaty dla tego rodzaju inicjatyw kulturalnych jakimi są organizowane przez Spółdzielnię konkursy. Mówiono, że w dobie Internetu i Smartfonów ludzie wciąż potrafią się integrować i wspólnie tworzyć coś wartościowego. Szczególnie dużo uwagi należy się najmłodszym, którzy mogą podczas Balu mikołajkowego oderwać się od komputerów, bawiąc się i śmiejąc z rówieśnikami. W trakcie rozmów goście wyrazili swoje opinie, iż organizowane imprezy kulturalno-sportowe przez SM Michał mają duży wpływ na integrację społeczeństwa osiedlowego, a każda taka inicjatywa ma duże poparcie mieszkańców.
Kontakt
ul.Bohaterów Westerplatte 22
41-100 Siemianowice Śląskie
kancelaria@smmichal.pl
Wróć do spisu treści